کسب درآمد از اینستاگرام

تاریخ : 2020-08-21 بازدید : 189 دسته بندی : مقالات
کسب در آمد از اینستاگرام

کسب درآمد از اینستاگرام در شش قدم

قدم اول :‌ پیدا کردن ایده مناسب برای کسب درآمد
به جرات می توان گفت این قدم از مهم ترین و اساسی ترین کار هایی است که باید انجام دهید . چرا که اگر به درستی انجام نشود می تواند منجر به شکست کسب و کارتان شود.
در همین ابتدای راه یک برگه آماده کنید و در آن علایق و توانایی هایتان را بنویسید . هدف از انجام این کار شناخت علاقه و توانایی های شما برای راه اندازی کسب و کارتان است. برای نمونه در ادامه فهرستی از علایق و توانایی های افراد را آورده ایم که می توانند به شما دیدگاه مناسبی برای شروع کارتان بدهد . در  اینستاگرام پیج های زیادی در زمینه های مختلفی مانند :
عکاسی ،بافتنی ،خیاطی، گرافیک ،آرایشگری و گریم ، مد و لباس ، تغذیه ، ورزش ، سرگرمی و فان را می توان پیدا کرد که در حال فعالیت هستند.
به غیر از این ها پیج های فروشگاهی دیگری نیز وجود دارند که محصولی را ارائه می دهند مانند فروش زعفران ، لباس ، ساعت ، وسایل آرایشی ، تجهیزات ورزشی و…
خب تا اینجا در قدم اول باید هدف خودتان را به خوبی مشخص کنید و تعیین کنید که دقیقا می خواهید در چه زمینه و رشته ای فعالیت کنید.
همچنین علاقه و توانایی خودتان را نیز باید در نظر بگیرید. چرا که در زمینه ی تخصص خودتان می توانید حرف بیشتری برای گفتن داشته باشید و این بسیار مفید است.
قدم دوم : راه اندازی پیج
در این قدم شما باید به خوبی با محیط اینستاگرام آشنا باشید تا بتوانید کسب و کارتان را ارتقا بدهید .
در قدم راه اندازی پیج چند نکته ی مهم وجود دارد که باید حتما به آن ها توجه کنید . در واقع رعایت این نکات می تواند در پیشرفت پیج یا صفحه اینستاگرام شما بسیار اثر گذار باشد . قدم دوم شامل چند نکته ی زیر می شود :
نکته ۱:  انتخاب نام کاربری مناسب
نام کاربری شما باید مناسب، ساده و کوتاه باشد . همچنین به سادگی در ذهن افراد بماند. نام کاربری شما واضح و مربوط به زمینه ای که در آن فعالیت می کنید باشد. برای مثال به کلمه ی دیسماوب دقت کنید . دیسماوب کلمه ای ساده و کوتاه است؛ همچنین به راحتی قابلیت حفظ کردن را نیز دارد. بعلاوه مربوط به زمینه ی فعالیت خودش نیز است . دیسماوب در حوزه آموزش های مربوط به وب فعالیت می کند .
نکته ۲ :  پروفایل مناسب و کامل
نکته ی دیگری که در راه اندازی پیج خودتان باید به آن توجه کنید پروفایل و قسمت بیو شماست.
این نکته خود شامل چند نکته مهم می شود که به صورت لیست در ادامه آمده است :
عکس پروفایل واضح ، مشخص و بدون نوشته
نام واضح و ساده
توضیح کوتاه خدمات کسب و کار شما
استفاده از هشتگ
قرار دادن لینک سایت در صورتی که سایت دارید
استفاده از هشتگ ها در بیو
خب حالا که پیج خود را ساختید می توانید به سراغ قدم سوم بروید

پیج دیسماوب در اینستاگرام

قدم سوم : افزایش کیفیت پیج
در این قدم می خواهیم به شما آموزش دهیم که چطور یک پیج مفید برای مخاطب داشته باشید . در ابتدا باید بدانید هیچ کس دوست ندارد پیجی را دنبال کند که برایش فایده ای نداشته باشد . همیشه از خودتان سوال کنید که پیج من چه فایده ای برای مخاطب دارد یا مخاطب من چرا باید پیج من را دنبال کند ؟
در قدم سوم می خواهیم به شما اموزش دهیم که چطور خدمات مفید به مخاطب خود ارائه دهید تا مخاطبتان را به مشتری تبدیل کنید.
این مرحله بیشتر به نوع کار شما بستگی دارد. در حقیقت کسب و کارهای مختلف یک اصل را رعایت می کنند. اجازه بدهید با یک مثال این موضوع را توضیح دهیم .
فرض کنید که شما یه پیج فروش زغفران دارید خب در این پیج شما چه خدمات دیگری می توانید به مشتری بدهید تا مشتری بداند صفحه یا پیج شما ارزش دیدن و دنبال کردن را برایش دارد ؟
در واقع شما درابتدا نیاز به انجام یک سری کارها دارید تا به مخاطبان خود ثابت کنید که برایشان مفید هستید .
فرقی نمی کند شما لوازم آرایشی یا زعفران بفروشید. شما باید یک صفحه ی مفید برای کاربر بسازید تا کاربر شما هر روز برای دیدن مطالب مفید جدید ، به صفحه ی شما سر بزند.
اگر من یک صفحه ی فروش زعفران داشتم محتواهای مربوط به زعفران را در صفحه ی خودم منتشر می کردم. برای مثال از فواید زعفران می گفتم یا یک ویدیو از نحوه درست کردن زعفران ایجاد می کردم . همچنین درست کردن ویدیو با موضوع استفاده از زعفران در غذا ها هم می تواند ایده ی خوبی باشد .
حال اگر یک پیج فروش لوازم ارایشی داشتم چطور ؟‌ خب در این صفحه باز هم من محتوای مربوط به همین موضوع را منتشر می کردم. برای مثال طرز استفاده از یک محصول خاص آرایشی را به صورت یک ویدیوی آموزشی منتشر می کردم.
قدم چهارم بهینه کردن پیج
در این قدم شما یاد میگیرید که چطور پست های خودتان را بهینه کنید تا افراد بیشتری پست های شما را ببینند.
نکته ۱ : استفاده از هشتگ ها
بی شک یکی از موثر ترین روش ها برای اینکه افراد بیشتری پیج شما را ببینند. بدون آن که بخواهید برای تبلیغات هزینه کنید استفاده درست از هشتگ هاست .
در واقع افراد زیادی هستند که نمی خواهند پیج های زیادی را دنبال کنند و به جای آن هشتگ مربوط به موضوع دلخواه خود را دنبال می کنند. پس استفاده درست از هشتگ ها می تواند برای یافتن مخاطب هدف (مشتری) بسیار موثر باشد.
نکته ۲ :‌ انتشار محتوا به صورت منظم
تجربه ثابت کرده کسانی که در پیج های خود به صورت منظم و در زمان خاصی محتوای خود را منتشر می کنند بسیار موفق تر بودند. شما با انجام دادن این کار به اینستاگرام ثابت می کنید که چقدر در کار خود جدی هستید. رعایت این نکته برای کسب درآمد از اینستاگرام بسیار موثر است. به دلیل اینکه اینستاگرام به پیج شما توجه خاصی می کند.
نکته ۳ : محتوای با ارزش تولید کنید
شما نباید محتوا را تنها برای رفع تکلیف خود انجام بدهید. با این کار شما به کسب و کارتان لطمه وارد کرده اید. علت این موضوع را در ادامه توضیح میدهیم .
وقتی شما به طور منظم پست های جدید منتشر می کنید اینستاگرام متوجه شما می شود و پست های شما را در اکسپلورر به افراد بیشتری نشان می دهد .
اگر محتوای شما به اندازه کافی جذاب نباشد افراد کمتری روی آن کلیک می کنند تا پست های شما را ببینند و این نشان می دهد که محتوا شما به اندازه ی کافی برای کابر مفید نبوده است.
در تهیه پست های پیج خود از کاور مخصوص خود استفاده کنید برای این منظور می توانید از برنامه ی canva برای درست کردن تصاویر و از برنامه ی via video برای ویرایش ویدیو ها استفاده کنید.
تاثیر رنگ ها را نیز فراموش نکنید!
نکته 4 : تاثیر عناوین پست ها
قبل از اینکه این قدم را تمام کنیم یک نکته ی مهم در تولید محتوای پیج وجود دارد که باید به آن اشاره کنیم. در ساخت پست های اینستاگرام از عنوان های جذاب استفاده کنید . برای نمونه عناوین زیر می توانند به شما کمک کنند :

  • چرا ما ساعت هایمان را به این قیمت می فروشیم ؟
  • آیا می خواهید در کمتر نیم ساعت یک غذای خوشمزه را درست کنید ؟
  • آیا شما هم می خواهید از مشکلات پوستتان خلاص شوید ؟
  • کدام را ترجیح می دهید در آمد از سایت یا پیج ؟‌
  • نکته ای که هر تازه عروسی باید بداند
  • راهی سریع برای آرایش صورت
  • راز داشتن یک پوست صاف چیست ؟
  • چگونه تاثیر گذار صحبت کنیم ؟

شما می توانید بخش های پر رنگ جمله ها را به دلخواه و متناسب با موضوع خودتان تغییر دهید.
قدم پنجم : از تمام امکانات اینستاگرام استفاده کنید
هشتگ ها ، تجاری کردن پیج و آنالیز اطلاعات ، لایو ، استوری و IGTV ! از تمام این امکانات استفاده کنید.
استفاده از لایو مخاطب را متوجه این می کند که پیج شما کاملا واقعی است و فیک نیست پس اعتمادش به شما بیشتر می شود.
همیشه استوری داشته باشید . تجربه ثابت کرده وقتی فردی یک موضوع خاص را در اینستاگرام سرچ می کند احتمال اینکه بر روی پیج هایی کلیک کند که استوری دارند بیشتر است و علتش هم این است که استوری گذاشتن ثابت می می کند که شما در دسترس هستید.
قدم ششم : کسب درآمد از صفحه اینستاگرام
تا اینجا اگر تمام مراحل قبلی را به درستی انجام داده داشته باشید حالا شما یک پیج جذاب ، مفید و با ارزش دارید. اما این انتهای کار نیست و قدم آخر و مهم در کسب درآمد از اینستاگرام را هنوز کامل نکرده اید . در این قدم به شما آموزش می دهیم که چطور فروش خود را افزایش دهید .
پروفایل بهینه
پروفایل شما باید بهینه باشد یعنی اینکه اطلاعاتی مانند نحوه فروش ، اطلاعات تماس و.. را در پروفایل خود قرار دهید . برای این کار استفاده از هایلات بسیار مفید است.
اعتمادسازی کنید
مشتری باید بداند که شما واقعی هستید . در قسمت هایلات پیج خود رضایت مشتری ، مراحل بسته بندی یا آماده کردن سفارش ها و.. را قرار دهید .
تخفیف بدهید
تخفیف های خودتان را جوری بدهید که مخاطب فکر کند این آخرین فرصت خرید اوست . تخفیف ها می توانند به صورت هفتگی ، ماهانه و یا سالانه باشند.
یک ایده ی دیگر این است که اگر شما محصول فیزیکی داشته باشید می توانید یک مبلغ را مثلا ۱۰۰ هزار تومان معین کنید و در بیو اعلام کنید برای سفارشات بالاتر از این مبلغ ارسال رایگان خواهد بود .
پیگیری پس از فروش
بعد از این که مشتری شما خرید خود را انجام داد از او سوال کنید و این کار را نیز در استوری و هایلات خود قرار دهید. با این کار ثابت می کنید که تنها هدف شما فروش نیست و بلکه کمک به رفع نیاز مشتری است.
در دسترس بودن و پاسخگویی به مشتری
همیشه کامنت ها و دایرکت ها را دوستانه پاسخ دهید. به سوالات و دغدغه های مشتری ها جواب دهید این کار نشان می دهد که شما در حوزه ی خود متخصص هستید و محصول شما می تواند نیاز مشتری را رفع کند.
متخصص بودن
در حوزه ی کسب و کارتان متخصص باشید . برای مثال اگر شما در حوزه فروش ساعت فعالیت دارید همیشه نکات مهم درباره ویژگی های یک ساعت خوب را ذکر کنید این کار نشان می دهد شما تخصص لازم را در زمینه ی کاری خود دارید.
تحلیل رقبا
همیشه رقبای خود را تحلیل کنید. آن ها را بررسی کنید. بررسی کنید چه نقاط قوت و ضعفی دارند . و یک وجه تمایز برای محصول خود نسبت به سایر رقبای خود قائل شوید و این را کاملا برای مشتری برجسته کنید.
برای توضیح محصول خود همیشه این سه سوال را از خودتان بپرسید :
الف – محصول من چه ویژگی های بهتری دارد ؟
ب- مزایای خرید محصول من چیست ‌؟
ج- مشتری با خرید محصول من چه نفعی می برد ؟
تبلیغات دهان به دهان
برای این کار شما باید مشتریان خود را راضی نگه دارید . قطعا اگر مشتری شما راضی باشد شما را به دیگران نیز پیشنهاد می دهد .
نکات مهمی از جمله پاسخگویی سریع به مشتری و حل مشکلات آن ها می تواند در این روند موثر باشد.

به شما تبریک می گوییم ! اکنون شما می توانید بروید و پیج خودتان را راه بیاندازید و از آن کسب درآمد کنید.

امیدواریم که مقاله آموزش کسب درآمد از اینستاگرام برای شما مفید واقع شده باشد.

برچسب ها : ,